Sójás gyerekek Brüsszelben

Brusszel2

2022 áprilisában Szarka Tamás, Kossuth-díjas zeneszerző, zenész roma tehetségkutató felhívást tett közzé és legújabb, ESTHAJNAL című lemezbemutató koncertjére keresett roma vendégelőadókat. Tuzséron rendezték a megmérettetést, melyen „Höcögők” néptánccsoportunk különdíjas lett. Ennek eredményeképpen felkérést kaptak Szarka Tamás: Fapapucs című videoklipjének forgatására, mely hatalmas élményt jelentett hat, „szárnyaikat” bontogató gyermekünknek. Boldogan mutatják azóta is, hogy ők táncolnak a produkcióban.

Brusszel1

A videoklipben szereplő tanulóinkat Járóka Lívia Európai Parlamenti képviselő meghívta Brüsszelbe egy 3 napos kirándulásra. Az októberi brüsszeli látogatás örök élményt jelentett azoknak a gyermekeknek, akik elutaztak, s bepillantást nyerhettek az Európai Unió működésébe, valamint megcsodálhatták Brüsszel nevezetességeit.

Brusszel2