Csodák Palotája 2022.03.04

CsopaKép2

Iskolánk alsó tagozatos tanulói Budapestre kirándultak, 2022.03.04-én, a Csodák Palotáját nézték meg. A gyerekek már a buszon sem voltak álmosak, pedig korán kellett indulnunk, nézelődtek, beszélgettek. Nézték az autókat, a tájat. Megfigyeltük az elboronált szántókat, az őszi vetést, mely már szépen zöldült. Az autópálya is izgalmas volt, megbeszéltük, megfigyeltük, hogy előznek az autók (jobbra tartás). A jelző táblákról elolvasták, hogy melyik megyében járunk, hány km-t kell még utaznunk. A kavicsbányák és az ott dolgozó markolók, teher-autók látványa felkeltette a gyerekek érdeklődését. A domborzati viszonyok változását is észrevették, beszélgettünk pl. Kékestetőről. Több helyen láttunk őzcsordát, eléggé közelről. Odafelé egyszer álltunk meg, jól bírták a gyerekek az utazást. Énekeltük, beszélgettünk, rengeteg kérdés volt, melyekre igyekeztünk válaszolni. Ahogy közeledtünk, egyre többször kérdezték, hogy hány órára érünk oda, mennyit kell még utazni? Amikor megérkeztünk a szórakoztató központhoz, felcsillant a diákok szeme. Felmentünk az első emeletre, ahol a Csodák Palotája található. Először együtt néztük végig a „kínálatot”, majd mindenki egyedül mozgott a két szinten. Nagyon tetszett nekik a sok játék lehetőség, különösen a mágneses mező, az űrállomás, illúziók kiállítás, tükörszoba, logikai megálló. Kipróbálták sokan a csocsót és az interaktív asztalokat. Az Öveges színpadon megtekintettük a Lendülj be! – interaktív előadást. Gyerekeink közül többen színpadra mehettek és lelkes segítői lehettek az előadónak. Több mindenre rácsodálkoztunk, játszva tanulhattunk, nagyon jól éreztük magunkat sokat nevettünk. Elrepült hamar ez a fél óra. Az előadás után még játszottak a gyerekek. Minden gyermek kapott ajándékba egy CSOPA logikai kockát emlékül. Délután két órakor indultunk el buszunkhoz. Az előtérben zongorázott egy fiatalember, őt is megnéztük, meghallgattuk. Játszott a csoportnak kitalálandó szlogeneket, (MÁV, Telekom, stb.) melyeket könnyen felismertek a gyerekek. A buszra felülve tele voltak élményekkel a tanulók. Meséltek és meséltek. A Dunán való áthaladás is élményekkel teli volt. Gyönyörködtek a városban. Szerettük volna nekik megmutatni a Parlamentet, de csak távolról tudtuk a felújítási munkálatok miatt. A Hősök tere felé kerültünk, hogy azt láthassák közelről. Az M3-as autópálya kivezető szakaszán bementünk a Mc Donald’s – ba, ahol megvendégeltük a gyerekeket egyhappy mail menüvel.

Sok szép emlékkel tértünk haza.

Nyíregyháza, 2022.03.05

Fosztó Zoltánné