Erdők hete

Iskolánk 2. és 4. osztályos tanulói részt vettek A Pál Miklós Erdészeti Erdei Iskola 2023. október 4-én megrendezett   “Fedezd fel az erdőt az erdészekkel!” elnevezésű programján a Sóstói-erdőben.

A program célja, hogy bemutassa az erdészek munkáját a makkvetéstől a fa felhasználásáig.

Az első állomás az erdő életközösségében élő növényekkel, állatokkal ismertette meg a gyerekeket. A második állomás a fakitermelés jelölés, a harmadik állomás a fakitermelés, a negyedik állomás az erdei faválasztékok, a fa felhasználása, az ötödik állomás a csemeteültetés volt.

Az érdekes és látványos tanösvény bejárása után még a játszótéren is el tudtunk időzni a kellemes őszi időben. Nagyon jó hangulatban, hasznosan töltöttük el a délelőttünket.

Suriné Rácz Tünde

alsós munkaközösség vezető