A víz világnapja

A Víz Világnapja minden év március 22-én megtartott esemény. Célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a mindenki számára elérhető tiszta víz fontosságára, és az édesvízkészletek veszélyeztetettségére. Az idei év mottója: „VÁLTOZTASS MOST!”
A világnap alkalmából iskolánk 2. és 3. osztályos tanulói osztályfőnökük kíséretében ellátogattak a víztoronyhoz az Arany János utca, Szarvas utca és Csipke utca által határolt térre. A regisztráció után tájékoztató figyelemfelkeltő tájékoztatót hallgattunk meg az egészséges csapvíz történetéről, a vízzel való takarékoskodás fontosságáról. A lépcsők száma nem riasztott el bennünket, felmehettünk a 800 m3   vizet tároló torony tetejére. Csodálatos panoráma tárult a szemünk elé. Olyan tiszta volt az idő, hogy még a Tokaji-hegyet is tisztán láthattuk. A túránkat kiegészítettük egy kis játszótéri megállóval is. Nagyon élménydús szép tavaszi napunk volt.

Suriné Rácz Tünde