Diákolimpia országos döntő

A Sója Miklós Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola 4 tanulója Diákolimpia Országos döntőn vett részt Pécsett 2022. június 20-tól 22-ig.
Jónás Zseráld IV. Korcsoportos hárompróbán indult, ahol az egyénizők között a 3.helyen végzett, 1 ponttal elmaradva a 2. helytől, a teljes mezőnyt tekintve pedig a 33 vesenyző közül a 9. helyen zárt.
Nagy Benjámin hárompróbán indult a II. Korcsoportban, ahol összesítésben 33 versenyző közül a 13. helyen zárt.
Bandics Jázmin szintén hárompróbázó volt a III. Korcsoportban, ahol a 18.helyen végzett a 37 versenyző közül.
Ádám Debóra pedig 800 méteres síkfutasban vett részt, ahol a megyei döntőn elért idejét javította meg 15 másodperccel.
Minden gyerek javított valamilyen versenyszámban a megyei döntőn elért eredményéhez képest, például Jónás Zseráld távolugrásban, Nagy Benjámin 60 méteres síkfutasban és távolugrásban, Bandics Jázmin pedig 60 méteres síkfutasban futott olyan időt, ami még az összetettben is a 2. legjobb idő volt. A legnagyobb siker viszont a mentalitás, ami az egész tanévben nagyszerűen fejlődött.
Nagyon büszke vagyok a diákokra, akik egész évben kiemelkedően teljesítettek, iskola idő után is edzettek szabadidejükben és köszönöm a kollégáimnak és a vezetésnek, hogy mindenben támogatták a gyerekek fejlődését.
Kurucz Miklós,
testnevelő